Jak zrychlit WordPress?

Stejně jako lidé jsou i internetové stránky různé. Platí to i pro rychlost, kterou jsou tyto načítány. A stejně jako u lidí mají i internetové stránky výhodu, jde-li u nich všechno rychleji. Pokud trvá načítání stránky od tří set milisekund do sekundy, je tato už považována za zpomalenou, a více než vteřina už ohrožuje soustředění uživatelů a může znamenat jejich předčasný odchod. A proto je u pomalých stránek záhodno učinit vše pro to, aby se načítání urychlilo.

A jak se to děje u WordPressu, pro svou univerzálnost a jednoduchost často využívaného redakčního systému?

I tento bývá nejednou zpomalován, a to využíváním zbytečných doplňků, jež znamenají navyšování počtu pluginů a nepřetržité rozšiřování databáze. A s tím je záhodno něco udělat.

Rychlost tu lze zvýšit například využíváním statických stránek, při čemž nepřihlášený návštěvník vidí pouze html stránku namísto stránky dynamicky generované. Zde využívaný bezplatný plugin WP Super Cache je pak záhodno občas zrychlit vymazáním dočasných souborů.

Plugin WP-Optimize dokáže z WordPressu odstraňovat různé nashromážděné nepotřebnosti, a to v případě nastavení i automaticky a pravidelně, WP Widget cache se pak zase zaměřuje pouze na widgety a WP Smush.it zmenšuje datový objem obrázků formátu JPG, PNG a GIF bez negativního vlivu na jejich kvalitu.

Ovšem současně je třeba dát si pozor i na pluginy samotné. Zatímco totiž na jednu stranu WordPress zrychlují, na druhou stranu mohou být i důvodem zbytečného zpomalování, pokud jsou zbytečně nainstalované a nepoužívané. A proto je třeba v zájmu dosažení větší rychlosti vše doinstalované a nevyužívané vypnout a vymazat. Což je rychlé a efekt přinášející. A důležité. Protože nikdo z internetových podnikatelů nemůže dopustit, aby přišel o zákazníky jenom proto, že je jeho internetová prezentace moc pomalá a klienti mu kvůli tomu odejdou ke konkurenci.

Ohodnoťte post
Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
Ohodnoťte post