Když copywriting, tak kvalitní

Když se řekne copywriting, domnívají se doposud mnozí z majitelů webů a e-shopů, že jde o něco, co zvládnou hravě i sami. Vždyť co by mohlo být těžkého na napsání si nějakých těch článků nebo textů pro svůj web, že? Kvůli tomu se přece dotyční nebudou obracet na profesionální copywritery, kterým se za to navrch ještě musí zaplatit!

Ovšem jedná se o dost vžitý omyl. Jistě, psát u nás umí kdekdo, ale psát skutečně kvalitně už jen tak někdo nedokáže, a to už ani nemluvě o tom, že takové články nemusí nezbytně plnit pouze funkci jakési ‚vaty‘ nebo strohého výčtu kvalit, které určité nabízené zboží nebo služba má.

Ovšem amatérský copywriting nepřináší to, co mohou kvalitně napsané texty nabídnout v oblasti online marketingu. Ony totiž takové texty, jsou-li kvalitativně na výši, plní i další funkce, nemusí jít ani zdaleka jenom o nějaká pouhá písemná sdělení nějaké myšlenky nebo faktů.

Kvalitní texty se totiž v rámci copywritingu píší nejenom pro své čtenáře, ale i pro internetové vyhledávače. A díky pozitivnímu vlivu na to, jak si poté vede web, který je obsahuje, právě ve vyhledávačích, jsou nedílnou součástí optimalizace, tedy SEO.

A to znamená, že má-li být někdo úspěšným copywriterem, potřebuje mít alespoň základní znalosti SEO, především ty marketingové. Ovšem současně musí mít i ono pověstné literární střevo, aby dokázal současně i zaujmout čtenáře. A ten, kdo tedy hledá copywritera, aby si od něho zajistil kvalitní texty, by měl vsadit v první řadě na reference, na jazykovou kvalitu nabídky a pravopisnou úroveň. Schopný copywriter pak dokáže rovněž navrhnout analýzu konkurenceschopnosti klíčových slov, nabízí nespornou originalitu.

Ovšem komu není rady, tomu není ani pomoci. A tak se stále najdou e-shopy, které volbu kvalitních copywriterů podceňují. A aniž si to možná uvědomují, připravují se o výhody, které jim kvalitní texty mohou přinášet.

Ohodnoťte post
Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
Ohodnoťte post