Sociální sítě a SEO

Když se baví na téma sociální sítě běžní uživatelé internetu, obvykle jsou tyto považovány za něco, co umožňuje spojení a komunikaci mezi lidmi, kteří mají něco společného a kteří by tedy zřejmě měli být v kontaktu. I když si pochopitelně zároveň mnozí z nás přiznají, že tomu zase až tak docela není, protože se přítomnost na sociálních sítích změnila pro leckoho v pouhou honbu za rádoby přáteli a lajky.

Ale nejen k tomuto účelu mohou v dnešní době sociální sítě sloužit. Tyto mohou mít i nejedno další uplatnění. A sloužit mohou třeba i podnikatelům. Ti zde sice bezprostředně obchodovat nemohou, ale co se propagačních účelů týká, sehrávají sociální sítě více než důležitou úlohu. I díky nim se mohou na internetu prosadit mnozí z těch, kdo zde provozují své živobytí a kdo se bez náležité propagace nedokážou obejít. Sociální sítě totiž díky své schopnosti propojovat lidi dokážou mezi těmito i šířit informace a poselství, které mohou pro leckteré podnikání znamenat významnou podporu.

Například na Instagramu nebo Facebooku dokáže kdokoliv lehce oslovit i hodně početné publikum. Tyto sociální sítě mají nespočet uživatelů, a to z řad mnoha různých věkových a jiných kategorií, a reklama, která se tu dá umístit, tak může oslovit leckoho. A to jak přímo, tak i zprostředkovaně díky tomu, jak ji mezi sebou mohou sdílet jednotliví uživatelé. A taková sdílená reklama je pochopitelně něčím, co má své opodstatnění, protože informace sdílené přáteli spíše přesvědčí.

Na sociálních sítích se dají ale i publikovat písemné příspěvky, do nichž lze vkládat klíčová slova a odkazy, mohou zde být zveřejňovány komentáře, dá se tu komunikovat s publikem. A to vše je vlastně jako stvořené pro to, aby se staly i sociální sítě místem sloužícím k optimalizaci pro internetové vyhledávače. Protože se dají s jejich pomocí najít i noví klienti, a angažovanost na sociálních sítích se projevuje i na pozici propagovaných podnikatelských webů ve vyhledávačích. A z toho koukají třeba i velké peníze.

Ohodnoťte post
Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
Ohodnoťte post