Black hat seo

4.3/5 - (6 votes)

Zakázané techniky při SEO optimalizaci neboli Black Hat SEO techniky jsou velmi nebezpečné. Ačkoliv může jejich využití lákat, každý by se jich měl vyvarovat, a to nejenom proto, že jsou významně penalizovány. Jsou to zkrátka nekalé praktiky, které nemají s kvalitními službami v oblasti SEO optimalizaci nic společného.

Jaké jsou nejčastější zakázané techniky?

Nadmíra klíčových slov v textovém obsahu – Tato technika byla dříve využívaná velmi často, neboť použití většího množství klíčových slov skutečně vedlo ke zlepšení pozice při vyhledávání. Vyhledávací nástroje však v současnosti dokážou rozpoznat, že se v textu nachází až příliš velký počet klíčových slov, a proto takový obsah uznají za nevhodný a web s tímto obsahem penalizují.

Nevhodné ALT popisy u obrázků – Při vkládání ALT popisu je nutné respektovat obrázek jako takový, což znamená, že jeho popis nebude obsahovat klíčová slova, která s obrázkem nebudou souviset.

Použití irelevantních klíčových slov – Tento jev spočívá ve využití často hledaných klíčových slov do textů, kam se vůbec nehodí. Jakmile vyhledávací nástroj rozpozná, že používáte zcela nesmyslná klíčová slova jenom z toho důvodu, abyste využili hledanosti těchto slov, přičemž tohle klíčové slovo nebudou souviset s tématem stránky, bude web penalizován.

Využití skrytých odkazů – Existuje hned několik způsobů, jak je možné odkazy záměrně schovat. Bez ohledu na to, zdali to bude nastavení stejné barvy pozadí i textu, nebo třeba nastavení velikosti písma na 0, opět bude web penalizován. Vyhledávač totiž pozná, že byla tato technika využita.

Nadměrné používání nadpisů H1 – Jednoduchá technika, která má pozitivní dopad na on-page faktory, avšak jenom do té doby, než na využití této techniky přijde vyhledávač. Je to zcela nevhodné, a to i z pohledu návštěvníka webu, pro kterého nemá tato technika žádný přínos.

Duplicitní textový obsah + využití generátoru textu – Stejný obsah na několika podstránkách nebo na zcela jiných webech. I to dokáže vyhledávací nástroj v současné době rozpoznat. Pro tyto případy je nutné nechat nově vytvořené texty projít základní kontrolou, a to jak off-line, tak on-line způsobem. V žádném případě nesmí být textový obsah kopírován a vkládán z jednoho webu na druhý. Ani generátor textu v tomto případě nepomůže, neboť takto vytvořený text není čtivý a nemá tak pro čtenáře žádný přínos.

Zobrazení jiného obsahu – Jde o techniku, která nerespektuje zadané klíčové slovo, ale po kliknutí na odkaz na stránce výsledků vyhledávání odkáže návštěvníka na zcela jinou podstránku, než byla ta stránka reprezentována zadaným klíčovým slovem.

Provozování takzvané Link-farmy – Jde o síť vzájemně propojených webů, které jsou svázány zpětnými odkazy. Problémem těchto webů je však to, že je o uměle vytvořené odkazy, mnohdy zcela nahodile a umístěné nevhodně. I tohle vyhledávací nástroje rozeznají, a tedy mohou za tohle web nepěkně penalizovat.

Výše jsou uvedené nejčastější techniky, které jsou zařazené do takzvaného Black Hat SEO. Každá vede k penalizaci, a to méně či více závažnější. Je proto vhodné se těmto technikám vyhnout za všech okolností. Myslete proto na tyto techniky tehdy, až se rozhodnete svůj web optimalizovat svépomocí nebo to svěříte někomu pochybnému.

Nebo můžete svůj web svěřit do rukou specialistům z firmy SEOlight s.r.o, kdy získáte stoprocentní jistotu, že nedojde k naprosto žádné penalizaci vašeho webu skrze nekvalitní SEO optimalizaci, ale že zviditelnění webu proběhne běžnými a zcela správnými technikami.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
4.3/5 - (6 votes)
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol