Co je to affiliate marketing?

5/5 - (6 votes)

Je možné, že vám tato slova pranic neříkají. Nebo vám říkají jenom to, že jde o něco, čemu ani zbla nerozumíte. A věřte mi, že je-li tomu tak, je to jedině k vaší škodě. Protože by právě toto nemělo nikomu z podnikatelů, nabízejících své zboží nebo služby, scházet. Je to jedna z věcí, jež je vlastně přímo ideální. Pro zadavatele.

Affiliate marketing je totiž označení pro všechny marketingové aktivity, u nichž je jejich provozovatel odměňován výlučně v podobě procent z prodeje dotyčných výrobků či služeb. Ten, kdo nabízí reklamní prostor, tak nezískává peníze za nic, za pouhé zveřejnění reklamy, případně za počet kliknutí na tuto, ale výlučně za skutečně zrealizované obchodní transakce.

Takový poskytovatel reklamy obvykle získává deset až třicet procent z uzavřeného obchodu. Což není málo, ovšem pro zadavatele reklamy se jedná o věc skutečně prospěšnou a zajímavou. Protože neplatí za pouhou naději, ale výlučně za jistotu, nemůže na takové reklamě prodělat. A vydělá na tom dvojnásob, protože je provozovatel podobné reklamy tlačen k tomu, aby jeho činnost měla výsledky, aby nemířila zbytečně na někoho, kdo o to nemá zájem, ale výlučně na ty, kdo jsou tu ochotni uzavřít obchod.

Takováto reklama obvykle působí v kontextu s obsahem webu, na kterém se nachází, není tudíž pro návštěvníky obtěžující, ba může být i přínosná. A to se cení.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
5/5 - (6 votes)
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol