Google Trends

5/5 - (6 votes)

Tato webová stránka či také statistický nástroj umožňuje uživatelům internetu nahlédnout do současných trendů ve vyhledávání určitých klíčových slov v určité oblasti. Tento nástroj je významný z hlediska SEO optimalizace především proto, že třeba dokáže napovědět, jak které
klíčové slovo bylo vyhledáváno či třeba které klíčové slovo by bylo pro vyhledávání efektivnější.

Výhodou tohoto nástroje je především možnost, která nabízí zhlédnutí nejenom současných trendů, ale je možné sledovat trendy ve vyhledávání i několik let nazpět, což znamená sledovat určitý vývoj daného klíčového slova. Další výhodou je možnost zobrazení vyhledávání podle zeměpisné polohy.

Použití tohoto nástroje je velmi jednoduché. Jakmile je zadáno určité klíčové slovo nebo dotaz do vyhledávače na stránce Google Trends, zobrazí se jednotlivé výsledky. Ty je možné dále filtrovat dle oblasti či země zadání dotazu, kategorie, ve které se daný pojem objevil či je možné zvolit, zdali mají být výsledky omezeny na vyhledávání na webu nebo třeba jenom v
obrázcích. Jak již bylo naznačeno, je k dispozici i možnost sledovat statistiku i několik let nazpět. Další zajímavá funkce spočívá ve srovnání dvou výsledků, což umožňuje orientační porovnání bez nutnosti nějaké hlubší znalosti problematiky.

Mohlo by se zdát, že nástroj tohoto typu je určený především pro sledování vyhledávacích trendů z hlediska nějaké zajímavosti či senzace uživatelů, ale ve světě SEO optimalizace má nemalý význam.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
5/5 - (6 votes)
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol