Instagram a SEO

Ohodnoťte post

Jak je už dlouho dobře známo, nedá leckterý internetový podnikatel ani ránu bez optimalizace pro internetové vyhledávače. A to proto, že bez ní jeho nabídku nenalezne tolik zákazníků, kolik by bylo potřeba, a bez nich se žádný byznys neudrží nad vodou.

K takové optimalizaci se pak dá využít ledacos. A ze sociálních sítí třeba i Instagram. Kde mohou podnikateli pomoci se zvyšováním návštěvnosti influenceři, vlastní zákazníci a sledující a také konkurenti.

Pokud se týká influencerů, je jasné, že s jejich pomocí lze získat dostatek nových sledujících, pokud tito určitou nabídku zmiňují. Protože influenceři mají nepopiratelný vliv na internetovou veřejnost.

Ovšem využití influencerů pochopitelně není zase až tak jednoduché. Nejprve je třeba vybrat si z nich ty, kteří by stáli za oslovení, ty, kteří nejspíše osloví tu část internetové veřejnosti, kterou chce konkrétní podnikatel nebo firma oslovit. Přičemž je zpravidla vhodnější využívat služeb méně známých, a tedy i levnějších influencerů, u nichž je větší šance získat si přízeň jejich příznivců.

Na Instagramu však není nezbytné omezit se jen na influencery. Je tu k dispozici třeba i vlastní set filtrů, samolepek, razítek a speciálních efektů využitelných ke zlepšení svého vizuálu, ovšem rozhodně neuškodí ani využití externích nástrojů pro design a úpravy, jako jsou třeba Canva, Afterlight nebo Facetune, jež jsou k dispozici dokonce i bezplatně a jež pomáhají vytvářet dokonalý obsah.

Dobrým pomocníkem jsou pak i soutěže fotografií návštěvníků s produktem, který má být podpořen.

Rozhodně by se tu ale nemělo zapomínat ani na PPC reklamu, jež sice bezplatná není, ovšem zato stoprocentně funguje. A může oslovit i celé tisíce potenciálních zájemců z řad uživatelů Instagramu.

A hlavní je u Instagramu trpělivá práce na budování své vlastní komunity. Která se nezrodí přes noc, ale jejíž existence je pro úspěch nezbytná.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
Ohodnoťte post
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol