Investice se musí vracet

5/5 - (6 votes)

Když se podniká, na internetu stejně jako kdekoliv jinde, je třeba, aby se to vyplácelo. Tedy aby se peníze, které se do takového podnikání vloží, vracely. Tedy je třeba zajistit, jak se říká hezky anglicky, Return On Investments. Tedy po našem návratnost investic.

Je třeba sledovat, na kolik to které počínání podnikatele vyjde a co z toho tento naopak má. Kolikaprocentní je zisk, jenž mu z toho plyne.

A je třeba sledovat tuto návratnost (alias Return On Investments, zkráceně ROI) i u reklamy, jež takové podnikání provází. Je tu tedy třeba počítat onen poměr vydělaných peněz k množství peněz investovaných.

Tedy je třeba starat se i o cenu, jež je vynakládána na PPC reklamu. Jestliže je realitou, že ‚se ujme‘ jen určitá část z těch návštěvníků, kteří na takovou reklamu kliknou, musí být cena takového kliknutí pouze taková, aby nepřevýšila cenu nabízeného a skutečně prodaného zboží.

ROI je tedy možné spočítat jako výnos dělený investicemi krát sto. A výsledek se vyplácí pouze tehdy, přesáhne-li hodnotu 100. Jinak jde o ztrátové počínání.

A protože jde o zisk v každém podnikání, to internetové nevyjímaje, měla by se ROI vypočítávat i u obchodní efektivity webu a významu reklamy pro tuto. Aby se vědělo, zda jde vůbec o ziskovou záležitost. Což se ale často neděje. A pak se tedy neví, kde zbytečně unikají peníze. A na tom je každopádně záhodno něco změnit. Což ale může učinit jen ten, kdo ROI u svého webu zná.

A proto by měl každý tento parametr sledovat. Vyplatí se to.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
5/5 - (6 votes)
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol