Jak se tvoří PR články?

Ohodnoťte post

Chce-li se někdo na internetu zviditelnit, může k tomu využít nejednu formu reklamy. A velice prospěšným nástrojem, jak tu o sobě dát vědět, jsou i propagační články a další texty. Tyto mohou leckomu nabídnout prokazatelně dobré služby, mohou pomoci s dosahováním libovolných úspěchů.

Ovšem je pochopitelné, že ne všechno, co se napíše, poslouží jako PR článek. Ne všechny texty jsou takové, aby je bylo možné považovat za zdařilou formu propagace. A proto existuje i copywriting a tomuto se věnující copywriteři. Aby i ti, jimž to zrovna nepíše, měli možnost takové propagační články využívat.

U copywriterů je to snadné. Stačí si vybrat nějakého důvěryhodného autora z jejich řad a nechat to v podstatě na něm. Jenže co když si člověk usmyslí, že si takový PR článek napíše sám?

Je-li tomu tak, nic v podobných záměrech nebrání. Ale takový autor by měl určitě brát v potaz všechna pravidla, jež se s takovými PR články spojují. Aby se dosáhlo žádoucího výsledku.

Dnes už totiž nejde jenom o to, aby se čtenáři přečtením takového textu něco dozvěděli. I tato informativní stránka věci je sice důležitá, ale už není dostačující. Dnes už je záhodno zařídit i to, aby podobné texty současně bodovaly u internetových vyhledávačů a staly se tak nedílnou součástí SEO.

A jak tedy takový PR článek napsat?

V první řadě si je třeba zvolit takovou formu textu, která je pro tento účel vyhovující. Článek, reportáž, úvodník, interview, úvaha, recenze, přednáška či odborná diskuse jsou tím, na co by se tu mělo sázet především, a to proto, že jde o žánry nejvhodnější k oslovení široké veřejnosti.

Pak je třeba zvolit styl a slovní zásobu odpovídající co nejlépe předpokládanému okruhu čtenářů. Je třeba mít ponětí o tom, jak tito přemýšlejí, jakou slovní zásobu používají a chápou, co akceptují a co už ne.

A o tom, že by tu měl za něco stát i pravopis, už snad ani nemusím mluvit, že?

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
Ohodnoťte post
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol