Jak uspět v zahraničí

Ohodnoťte post

Jsou internetoví obchodníci, kteří se plně spokojí s našimi, tedy českými zákazníky. Ale jsou tu i ti, jimž už je naše vlast, co se zákazníků týká, malá, a tito pochopitelně ve svém zájmu touží expandovat i na trhy zahraniční. A je známo, že dnes už to není nic neobvyklého a v cestě za dosažením tohoto cíle tak obvykle stojí už jenom nedostatky na straně onoho e-shopu samotného, jež takové pronikání na cizí trhy komplikují.

A jak si tedy počínat, aby náš e-shop nalezl odbytiště v cizině?

Je nasnadě, že prvním krokem musí být analýza trhu, jenž se jeví být pro podnikatele atraktivním. Je třeba tu posoudit vlastní možnosti i sílu konkurence, jež se na onom trhu nachází, bez čehož by se dalo lehce narazit na nepřekonatelné komplikace. Chce to znát i tamní legislativu, i cílovou skupinu, tamní tradice a zvyklosti, hodnoty a kulturní odlišnosti. Nezbytné je položit si otázku třeba stran početnosti potenciálních klientů a jejího růstu do budoucna, je tu třeba řešit i tam preferované způsoby placení a dopravy, otázky řešení vracení zboží a podobně.

Dále je třeba analyzovat klíčová slova, jež se v konkrétní cizí zemi těší největší oblibě, jež jsou nejčastěji používána a jež sehrají v online marketingu zásadní úlohu. Jen tak se dá dosáhnout skutečně fungující SEO.

Logickou nezbytností jsou tu pak i dokonalý překlad a umístění textů, a to jak článků do blogu, tak třeba i obsahu newsletterů, příspěvků na sociálních sítích nebo článků umožňujících linkbuilding, důležitá je i kvalita nabízející se logistiky, volba optimální domény, možnosti založení si bankovního účtu v zahraniční bance a jeho podmínky, zákaznická podpora, obsahový marketing a třeba i otázky týkající se zdaňování zisků.

Zkrátka a dobře může být taková expanze na cizí trhy náročná. Ale přesto je důležitá pro ty, jimž už je naše země malá. A proto se nejednou hodí profesionální pomoc, třeba od NK Expand.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
Ohodnoťte post
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol