Jde i o linkbaiting

5/5 - (5 votes)

Články publikované na internetu nemají jenom svoji obsahovou stránku, tedy nenesou pouze určité sdělení, které se má předat návštěvníkům. Tak jaksi v skrytu před našimi zraky plní i nejednu další funkci.

Významnou úlohu mohou mít takové texty třeba i pro linkbaiting. Což je pro ty, kdo nevědí, oč jde, způsob, jak na web, kde je onen článek umístěn, přilákat co nejvíce zpětných odkazů.

Takový typ článků je psán úmyslně takovým způsobem, aby k sobě přivábil co nejvíce zpětných odkazů z jiných internetových stránek. Což pochopitelně není bezúčelné, protože takové odkazy následně přivádějí z jiných webů nové návštěvníky, zvyšují sledovanost a také prestiž webu z pohledu internetových vyhledávačů.

Na rozdíl od linkbuildingu je pro linkbaiting budování zpětných odkazů prvořadým úkolem. Články zaměřené na tuto záležitost vznikají právě proto, aby k sobě zpětné odkazy odjinud přitahovaly. A čím více jich takový článek přiláká, tím je hodnotnější.

Články orientované na linkbaiting musí být logicky svým způsobem výjimečné a pozornost vzbuzující. Čehož lze dosáhnout třeba tím, že jsou vytvářeny s cílem rozpoutat svou kontroverzností diskusi, že jsou překvapující či přímo šokující, útočné, ba až agresivní, zábavné, hravé či vtipné a humorné. Takové články pak potřebují být i užitečné a přínosné pro své čtenáře, musí být aktuální a podobně. Jenom tak totiž vzbudí dostatečnou pozornost, díky níž se prosazují v tom, v čem mají zabodovat.

Ovšem linkbaiting není jen záležitostí textů. Setkat se s ním lze třeba i u nejrůznějších jiných online nástrojů, her, výzkumů, statistik a podobně. Protože i ty vzbuzují nebo mohou vzbuzovat zájem a tím přitahovat. O což jde u linkbaitingu především.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
5/5 - (5 votes)
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol