Každá příležitost je dobrá

Ohodnoťte post

Zpětnými odkazy na sebe různé internetové stránky upozorňují. A takové odkazy navrch slouží i při SEO coby jeden z významných hodnocených parametrů. A co to mimo jiné znamená? Třeba i to, že zanikne-li stránka, na kterou někdo odkazuje, vzniká zbytečný a toho odkazujícího poškozující odkaz. A tudíž by bylo záhodno, aby podobné nikam nevedoucí odkazy neexistovaly. Jenže ony existují. A prakticky neustále vznikají další, to jak se obsah internetu postupně mění.

Je to na škodu? Určitě je. Ale všechno zlé může být k něčemu dobré. A nejinak je to i s podobnými nikam nevedoucími odkazy. Tyto jsou sice na škodu, jenže existuje naštěstí i broken link building, který mění takové mínus v plus.

Když si totiž někdo dá tu práci, může podobné odkazy hledat. A následně se nabízet těm, kdo je používají, jako náhradník zaniklých stránek. A když tu dojde k dohodě, není už ten poškozený více poškozován, protože získá náhradní obsah, na který se tu opět odkazuje, a ten, kdo jako náhradník poslouží, tak výhodně získá další odkaz, který mu prokáže při SEO dobrou službu.

Získávání takových nikam nevedoucích odkazů je levné, snadné a efektivní. Ovšem i pro to je nutno něco udělat. Nestačí jenom někoho kontaktovat a sdělit mu, že necháme onen odkaz nově směřovat na své stránky. Chce to víc.

Je třeba nejen najít takový nefunkční odkaz, třeba s pomocí programů jako Xenu Linksleuth nebo Screaming Frog, a oslovit jeho uživatele, ale také vytvořit dost kvalitní obsah na svém webu, na který bude zmíněný oslovený protějšek nově ochotný odkazovat. Protože ne každý obsah je logicky akceptován. Ale je-li vytvořen kvalitní obsah a tento je webmasterovi stránek s nefunkčním odkazem nabídnut, často dojde snadno k dohodě. Protože proč by si někdo dával práci a hledal pro onen odkaz nový cíl místo toho zaniklého, když se mu tu někdo kvalitní přímo nabídne, že? To by přece byl sám proti sobě.

A tak jsou díky broken link buildingu všichni spokojeni.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
Ohodnoťte post
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol