Na odkazy lze jít různě

Ohodnoťte post

K tomu, aby si web získal žádoucí přední pozici v internetových vyhledávačích, je potřeba ho kvalitně optimalizovat. A k takové SEO neodmyslitelně patří i linkbuilding, tedy vytváření zpětných odkazů. Což by mohlo na rozdíl od jiných součástí optimalizace pro internetové vyhledávače vypadat na první pohled jako rutinní a snadný úkol. Jenže všichni zasvěcení dobře vědí, že tomu tak není. Zatímco totiž není problém vytvořit odkaz směřující na vlastní web a tento někam umístit, problém bývá s vytvářením odkazů kvalitních. Takových, které skutečně dodávají webu, na který odkazují, vážnost a které rozhodně nevedou k penalizaci, kterou internetové vyhledávače už umí praktikovat a také praktikují při nežádoucím či dokonce podvodném jednání.

On totiž není odkaz jako odkaz. Odkazy, které skutečně pozitivně ovlivňují postavení webu v internetových vyhledávačích, totiž nejsou jen tak ledajaké. Ty nejlepší se vyskytují na tematicky podobných a vyhledávači dobře hodnocených stránkách. A jistě si sami snadno domyslíte, že provozovatelé dobře hodnocených webů nespolupracují v tomto ohledu jen tak s někým. Dostat k nim svůj odkaz tedy není nemožné, ale není to ani snadné. Ovšem je to žádoucí. Na rozdíl od nákupu zpětných odkazů nebo používání nekalých praktik, při nichž jsou takové nežádoucí zpětné odkazy vyhledávači detekovány a ignorovány nebo dokonce trestány.

Ovšem i kvalitní odkazy lze někdy získat lehce. A to když se využije broken link building, tedy vyhledávání nefunkčních zpětných odkazů a nahrazování těchto. Když totiž stránka, na kterou podobný odkaz směřuje, zanikne, škodí tento odkaz i tomu, kdo na ni odkazuje. A proč se majiteli tímto postiženého webu nenabídnout jako náhrada se stránkou s kvalitním obsahem? Webmaster webu poškozovaného nikam nevedoucím odkazem se zbaví problému, získá pro své návštěvníky dobrou náhradu a náhradník získá po svůj web kvalitní odkaz navrch. A proč by se toho nevyužilo, že? Když to vyhledávačům nevadí.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
Ohodnoťte post
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol