Někdy stačí oslovit jen okolí

Ohodnoťte post

Internetové stránky se vytvářejí proto, aby plnily určité poslání. Jímž je zpravidla zprostředkování kontaktu mezi jejich provozovateli a ostatními lidmi a určitý efekt, který má toto propojení přinést. Ale zatímco někdy je záhodno oslovit lidi po celém světě a vítaný je tu každý návštěvník, jindy stačí oslovit jenom lidi z docela blízkého okolí a ty vzdálenější lze ignorovat. Protože třeba některá podnikání mohou přinášet užitek všem, zatímco v místě působící řemeslníci nepotřebují zákazníky, ke kterým by už stejně nedokázali dojet.

Když se má o některých stránkách dozvědět celý svět, je logické, že se vyplatí využít optimalizaci pro internetové vyhledávače. A když stačí vzbudit dostatek zájmu jen v nejbližším okolí, je lepší místní neboli lokální SEO. Což není jedno a totéž, jakkoliv tu pochopitelně četné podobnosti jsou.

A jak se optimalizuje pro internetové vyhledávače, když jde o to prosadit se pouze v omezené oblasti? Když je zájem třeba jenom o určitý region nebo dokonce pouze o nějaké město či jeho část? V zásadě jde o to, aby se takové stránky zobrazovaly ve výsledcích místního vyhledávání, což znamená potřebu využívat například lokálně používanou mluvu, klíčová slova, metadata a místní zpětné odkazy a citace. Je záhodno vytvářet vstupní stránky právě pro danou lokalitu, jež má být oslovena, ideální je dokonalé využívání služby Moje firma na Googlu, užitečné jsou i místní recenze, i klíčová slova založená na dané poloze.

Ovšem podcenit samozřejmě nelze ani obsah, který je místně specifický, a to ať už jde o grafiku, videa, blog a podobně.

I když tedy chce někdo uspět se svými internetovými stránkami jenom lokálně, potřebuje obvykle pomoc ze strany optimalizace pro internetové vyhledávače. A rozhodně neuškodí, když někdo, kdo takovou pomoc potřebuje, využije komplexní platformu Ranktracker pro právě takovou efektivní SEO.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
Ohodnoťte post
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol