Odkazy tu nejsou náhodou

Ohodnoťte post

Nejednou se nám stane, že na internetu zamíříme na určitý web, o který máme zájem, případně takový web najdeme s pomocí internetového vyhledávače. Prohlížíme si ho, a byť jsme to zkraje rozhodně neměli v úmyslu, najednou jsme na jiném webu. A pak ještě na jiném. Někdy tematicky podobném, někdy odlišném, to jak kdy.

Jak k tomu došlo? Nejspíše docela banálně. Při prohlížení navštíveného webu jsme narazili na nějaký zde uveřejněný zpětný odkaz, který nás zaujal, kliknuli jsme na něj a skončili jsme na místech, na která tento odkazoval.

Náhoda? Ale kdeže. Tak to funguje v naprosté většině případů zcela úmyslně. A je tomu tak díky činnosti zvané linkbuilding.

Někteří provozovatelé webů se prostě potýkají s nedostatečně vysokou návštěvností, a protože tomu tak nemůže být napořád, vsadí právě na linkbuilding, alias vytváření zpětných odkazů, jež se umísťují v rámci optimalizace pro internetové vyhledávače na jiné weby s úmyslem přivést odsud nové návštěvníky.

Takové zpětné odkazy mají velký potenciál. Lidí, kteří na ně mohou někde kliknout, může být neskutečně mnoho, a čím lépe se tato možnost využije, tím lépe.

Neznalí majitelé webů se tedy pokoušejí umístit odkazy na svůj web kamkoliv, kde tak jenom učinit lze. Ovšem i pro takové odkazy platí jistá pravidla, a tak podobné počínání není vždy úspěšné, ba může být i sankcionováno internetovými vyhledávači, což nikdo soudný nechce.

A proto ti, kdo jsou v obraze, sázejí na pomoc odborníků na tvorbu takových zpětných odkazů. Těch, kteří vědí, jak a kam umístit odkaz, aby to bylo maximálně výhodné.

A protože dokážou dobře umístěné odkazy přitáhnout nemálo zvědavců, stal se už linkbuilding neodmyslitelnou součástí optimalizace pro internetové vyhledávače. A s jeho pomocí se seženou nejenom návštěvníci přímo z webů jiných, ale prospěje to i umístění webu v internetových vyhledávačích. A to je skvělé pro jakýkoliv web bez rozdílu.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
Ohodnoťte post
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol