Optimalizujte i obrázky

3/5 - (1 vote)

Obrazový materiál na webech sehrává stejně jako veškerý další obsah svoji roli. A to nejen v tom, aby se určitý web zalíbil svým návštěvníkům, ale i v tom, aby byl tento příznivě hodnocený z pohledu internetových vyhledávačů. Ano, i obrázky mohou sehrávat při optimalizaci pro internetové vyhledávače významnou roli, a proto nelze jejich význam při SEO podceňovat.

Ten, kdo by si na svůj web nějaké obrázky pouze uložil, by si tím nemusel nezbytně jenom pomoci. A proto je třeba je optimalizovat, aby se tyto snadno objevovaly ve vyhledávačích, ovšem zároveň nezpomalovaly načítání stránek, což by bylo vyhledávači a třeba i návštěvníky negativně hodnoceno.

Pokud mají obrázky poskytovat webu cennou službu, je v první řadě třeba zvolit si jejich ideální formát. I kdyby totiž člověk na první pohled rozdíl nepoznal, pozná internet s vyhledávači hned jejich přednosti a nedostatky. A proto je nejlepší volit formáty PNG a JPEG.

Pak je záhodno takové obrázky před vložením na web komprimovat, tedy zmenšit je a tím zrychlit jejich načítání. Přičemž je záhodno použít takové nástroje, které kompresí nesníží kvalitu takových obrázků. A ideální je využít takový plugin, který obrázky komprimuje na svém serveru a nezatěžuje tak web, na kterém se tyto mají zobrazovat.

Zároveň je záhodno využívat velké obrázky, které se objevují ve službě Google Discover a tím pomáhají webu získat další návštěvníky.

Pak je na každém webu záhodno používat vlastní obrázky, to v zájmu originality, jež publikum spíše zaujme a spíše pomůže i při SEO. Obrázky z fotobank nikdy nezapůsobí tak jako snímky originální, a jsou-li na webu použity pouze tyto, spíše odradí, než aby přitáhly žádoucí zájem. Protože koho by zaujalo vidět stále totéž?

I na optimalizaci obrázků tedy nesporně záleží, i ta spolurozhoduje o návštěvnosti webů. Jež je na internetu nanejvýš žádoucí.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
3/5 - (1 vote)
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol