Poslat e-maily není e-mailing

Ohodnoťte post

E-mailing je něco, co může prospět snad každému internetovému obchodníkovi či jinému podnikateli. Protože je teoreticky prospěšné cokoliv, co se zákazníci nebo hypotetičtí zákazníci o určité nabídce dozví, každá informace může přinést pozitivní odezvu. Ale je třeba si uvědomit i něco jiného – a sice to, že není rozesílání e-mailů na všechny možné strany ještě vůbec tím e-mailingem, který internetovým podnikatelům pomáhá.

O kvalitním e-mailingu se dá například říci, že tento umožňuje přilákat pozornost těch oslovených k určité nabídce a tím prospět jakémukoliv webu a jeho majiteli a provozovateli. Jenže tak je tomu určitě jenom v případě jeho dokonalého fungování. Jinak by se totiž mohlo lehce stát, že se takové i dobře míněné e-maily stanou jenom nevyžádanou poštou, něčím, co příjemci automaticky okamžitě smažou, stejně jako dejme tomu reklamy na Viagru pochybného původu.

Aby tak e-mailing působil pozitivně na potenciální klientelu, aby tento zvyšoval povědomí o nějaké značce a tím i podporoval ziskovost a návratnost investic, musí být dokonale promyšlený a zrealizovaný. A to nejen proto, aby byl obsah e-mailů pro příjemce dost atraktivní, ale také aby se takový e-mail dobře vyjímal mezi mnoha podobnými e-maily, jež lidé nejednou den co den dostávají. Což znamená, že je třeba zajímat se o to, kdo je tu oslovován.

Ideální jsou personalizované e-maily, rozesílané přímo na míru každému z příjemců. Ovšem to znamená nutnost své publikum znát, vědět, s kým tu má internetový podnikatel co do činění. Kdo ví, co adresáti jeho e-mailů shánějí, kde a jak žijí a co je zajímá, ten jim daleko spíše kápne do noty. A z toho mu pak také něco kápne.

Je tedy záhodno sledovat i to, s jakou reakcí se u koho setkaly předchozí rozeslané e-maily, k čemuž mohu pomoci e-mailingové nástroje. Je třeba zjišťovat údaje o těch, kdo jsou osloveni, správně je zpracovávat a efektivně využívat. Jen tak to má kýžený smysl.

Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
Ohodnoťte post