PPA

Pod zkratkou PPA se skrývá spojení slov Pay Per Action. Tohle spojení slov se používá pro označení provozního odměňovacího modelu v oblasti internetové reklamy. V překladu pak Pay Per Action znamená platbu za akci, kdy inzerent platí poskytovateli reklamy nebo reklamního prostoru až ve chvíli, kdy se návštěvník dostane na určitého webové stránky na základě odkazu a následně provede definovanou akci. Tato akce je označována jako konverze a zpravidla se jedná o cíl webových stránek.

PPA se dá využít nejenom v případě internetových obchodů, kdy platba za inzerci je realizována na základě nákupu prostřednictvím odkazu, ale další možné využití PPA je také při vyplnění dotazníku, odběru emailových novinek nebo třeba uskutečnění telefonického rozhovoru. Konkrétní platební podmínky si stanoví poskytovatel reklamy a inzerent.

Výhodou platby za akci je především skutečně cílená reklama a platba za ni. Nicméně PPA může být rizikovější nežli ostatní způsoby platby za reklamu. Nejčastěji je platba za akci používaná v případě menších webových stránek nežli obsáhlých webů.

Zpět na hlavní stránku blogu
Kontaktujte nás!
PPA
Ohodnoťte prosím naše služby
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol