Robot

V internetovém světě je robot označení pro virtuální nástroj neboli program, který má za úkol prohledávat stránky a provádět určité úkony. Nejčastějším úkonem je indexace webových stránek, které se díky této indexaci stávají jednodušeji a rychleji vyhledatelnými. V současné době jsou populární dva typy robotů, a to takzvaný „spider“ a „crawler“. Tito roboti jsou využívání vyhledávacími nástroji, jako je Google, a jsou důležité pro správné nastavení webu, který následně slouží svým návštěvníkům.

Z výše uvedených informací vyplývá, že robot musí mít co nejjednodušší přístup k danému webu. Pokud tomu tak není, popřípadě je web nekvalitně vytvořen a nastaven, nemůže robot vykonávat svou práci, a proto se takový web bude ve vyhledávání nacházet na jiné než první, popřípadě druhé stránce, což je krajně neefektivní a tedy nežádoucí.

Kromě těch „hodných“ robotů, však existují i ti, kteří naopak škodí a jsou nežádoucí už ve své podstatě. Tito roboti jsou navrženi proto, aby vykonávaly práci osob, které je možné označit jako „spamer“. To znamená, že tito nežádoucí roboti prochází weby, hledají emailové adresy, popřípadě jiný kontakt, který následně využívají k nežádoucí činnosti, a to právě ke spamu. Proti těmto robotům však existuje ochrana v podobě programů, popřípadě dalších prvků ochrany, jako může být opisování číselných kódů a podobně.

Zpět na hlavní stránku blogu
Kontaktujte nás!
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol