SEO servis

Tento internetový nástroj dokáže vytvořit procentuální hodnocení konkrétního webu z hlediska optimalizace pro vyhledávače SEO. Podstatou tohoto nástroje je kontrola jednotlivých parametrů webových stránek, které určují celkovou efektivitu, pokud jde o vyhledávání daných stránek či jejich webová struktura.

Parametrů pro porovnání a vytvoření hodnocení je mnoho. Může jít například o počet nadpisů H1, velikost HTML kódu, množství vložených CSS stylů, množství nadbytečného JavaScriptu či třeba zjištění absence Meta Keywords a podobně.

Výsledkem hodnocení je již zmíněná procentuální hodnota, kdy 100 % značí, že je váš web v naprostém pořádku a v rámci SEO optimalizace již nelze nic vylepšit. Význam nástrojů tohoto typu je však velmi diskutabilní. Mnohé internetové nástroje, které spadají pod pojem SEO servis, se řídí zastaralými pravidly, což dává zkreslené výsledky. Některá hodnocení navíc nejsou vůbec relevantní, kdy například vhodný počet nadpisů H1 je nutné určovat individuálně. Nedostatků je proto v těchto universálních analyzátorech opravdu mnoho, a tak nelze z jejich hodnocení seriózně vycházet. Právě z toho pak vyplývá určitá bezvýznamnost nástrojů tohoto typu, neboť není možné automatizovaně určit, jak kvalitně je web optimalizován pro vyhledávače.

Zpět na hlavní stránku blogu
Kontaktujte nás!
Ohodnoťte prosím naše služby
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.cz
Telefon: 724761988
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelář:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturační údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol