Co je SEO

Prezentace na internetu je v dnešní době naprostou samozřejmostí. Snad každá nově začínající firma se snaží nějakým způsobem prorazit, a to nikoliv klasickými reklamami, ale také právě na internetu. Touha po velkém vlivu v prostředí internetu je dána tím, že neustále přibývá uživatelů, kteří internet ovládají a využívají, čímž se stává z internetu naprosto perfektní nástroj k propagaci a reklamě.
Tato skutečnost dala vzniknout zcela novému úkonu, který je označován jako optimalizace pro vyhledávače, zkratkou také SEO (Search Engine Optimalization). Co je SEO a jakým způsobem může pomoci právě Vašim účelům?

Souhrn chytrých úprav, které pomohou zvýšit návštěvnost

SEO optimalizace je v podstatě komplexní úprava webu či webové stránky, kdy jsou jednotlivé úkony zaměřeny na to, aby vyhledávací nástroj (například od společnosti Google), mohl daný web jednoduše najít, a to při zadání konkrétního klíčového slova. Příkladem může být začínající internetový obchod s elektronikou, který by měl i na českém trhu opravdu silnou konkurenci. Při zadání určitého klíčového slova do fulltextového vyhledávače se tedy stane to, že odkaz na daný internetový obchod na několika prvních stránkách výsledků vůbec nenajdete. Právě SEO se snaží o to, aby pozice po zadání klíčového slova byla co nejatraktivnější, ideálně tedy první v celé řadě odkazů na různé weby.

Jaké nástroje jsou při SEO optimalizaci používané?

K dosažení zlepšení pozic a tím větší viditelnosti celého webu se využívají dvě základní skupiny úkonů:
On-page faktory = jde o úkony, které se provádí v rámci samotného webu, nejčastěji jde úprava struktury, případě také designu
Off-page faktory = v největší míře jde o takzvaný linkbuilding, který má za úkol přivést na stránky návštěvníky z cizích webových stránek, což je realizováno psaním PR článků a vkládáním odkazů do klíčového slova.

Ačkoliv cíl optimalizace pro vyhledávače je jednoduchý a jasný, jeho dosažení je lepší svěřit do rukou specialistů. Zlepšení pozic totiž vyžaduje nejenom odborné znalosti, ale také zkušenosti, kterými málokdo oplývá.

Profesionální SEO správa pro všechny

Pokud byste ocenili vylepšení pozic při zadání některých klíčových slov, pak byste měli kontaktovat zkušené odborníky. Co Vám můžete získat v rámci SEO optimalizace?

1. Kompletní SEO správa – Pro daný měsíční rozpočet budou realizovány veškeré potřebné kroky, které umožní dosáhnout maximálně efektivní pozice při vyhledávání. Tyto služby zahrnují počáteční analýzu, návrh klíčových slov, návrh a provedení úprav a dále pravidelnou tvorbu zpětných odkazů (linkbuilding).
2. Nastavení PPC reklam – V rámci prezentace na internetu není od věci realizovat i kvalitní reklamy, které mohou mít mnoho podob. Spolu se SEO optimalizací je možné využít i vytvoření a správu efektivních PPC reklam.
3. Copywriting – Potřebujete-li sepsat smysluplný článek, například reklamního charakteru, můžete využít služeb takzvaných copywriterů, kteří se postarají o zpracování jakéhokoliv tématu.
4. Tvorba webu – Tvořit web s ohledem na SEO je vhodné již v základech. Není tedy lepšího rozhodnutí než využít služby těch, kteří se v prostředí internetu pohybují každý den, a proto ví, co je třeba.

Spolupráce s firmou, která má bohaté zkušenosti napříč různými, úzce spjatými obory, je zkrátka výhodná.

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?