Co je to SEO optimalizace?

Moderní doba dala vzniknout nesčetně mnoha různým webovým stránkám. Tyto stránky si mohou vzájemně konkurovat, což je příklad internetových obchodů, a proto je důležité zajistit, aby bylo možné pomocí vyhledávače a určitého klíčového slova najít danou webovou stránku snadno a rychle. Existují přitom dvě cesty, jak dosáhnout lepších pozic při vyhledávání – placené pozice a přirozeně získané přední pozice.

Nejčastějším ukazatelem toho, že konkrétní webová stránka je dobře nastavená a jde snadno vyhledat, je jedna z prvních pozic při zadání konkrétního klíčového slova do vyhledávače a zobrazení výsledků tohoto vyhledávání. Právě u prvních několika pozic je šance o vzbuzení zájmu potenciálního návštěvníka maximální, z čehož vyplývá i šance na návštěvu konkrétní webové stránky a třeba i uskutečnění konverze návštěvníka v podobě registrace nebo nákupu zboží.

Disciplína, která se zabývá úpravou webu do podoby, která je pro vyhledávače nejideálnější, se nazývá SEO optimalizace. SEO znamená v překladu optimalizace pro vyhledávače a jde o zkratku z anglického pojmu Search Engine Optimization.

Jak vylepšit pozice a kdo vám s tím může pomoci?

Nyní již ve zkratce víte, co je to SEO optimalizace a proč mít o tuto disciplínu zájem. Zcela jistě však nevíte, jak se vypořádat s realizací této optimalizace. Odpovědí může být svépomocné řešení v podobě studování elektronických knížek, návštěvy oborných kurzů nebo třeba instruktážní videa, avšak jako efektivnější se stále častěji jeví profesionální SEO od zavedené firmy. Určitě se ptáte, proč? Je pochopení problematiky tak náročné, nebo v tom vězí jiný problém?

Inu, je nutné si uvědomit, že k perfektnímu pochopení toho, co je SEO optimalizace a co zahrnuje SEO optimalizace webu, vám nebude stačit jedno odpoledne. Pro kompletní pochopení této problematiky je nutné nejenom dlouhodobé studování, ale také ponoření se do problematiky řešením reálných problémů. Právě proto je mnohem efektivnější obrátit se již v základech na specialisty.

Propagaci na internetu je dobré nezanedbávat

Ten, kdo se zabývá online marketingem, by vám mohl dosvědčit, že se na internetu pohybuje stále větší procento lidí, a to i starších ročníků. S tím vznikají stále větší požadavky na kvalitu optimalizace webových stránek, a to nejenom z pohledu vyhledávačů. Webové stránky přitom musí být nejenom správně nastavené, aby je bylo možné jednoduše vyhledat, ale také musí vypadat hezky a musí být stoprocentně funkční. Z tohoto vyplývá i kategorie SEO marketing, přičemž je nutné rozlišit, kdy je efektivní zabývat se optimalizací pro vyhledávače a kdy je vhodné vylepšit pozice prostřednictvím placené reklamy, takzvaně PPC.

Řešením je odborná spolupráce

Proč se zabývám tím, co je SEO, když máte k dispozici mnoho různých firem, na které se můžete s požadavkem vylepšení pozic obrátit? Zkusit můžete například spolupráci s firmou SEOlight s.r.o, která dokáže stránky nejenom perfektně optimalizovat, ale také můžete se zkušenými SEO konzultanty prodiskutovat, zdali by nebylo vhodnější web udělat atraktivnější i skrze placené reklamy.

5/5 - (6 votes)
Zpět na hlavní stránku blogu

Kompletní SEO správa

V rámci měsíčního rozpočtu se postaráme o veškeré kroky nutné pro dosažení předních míst ve vyhledávačích. Mezi tyto kroky patří: návrh klíčových slov, SEO analýza a úprava webu a pravidelný link building.

Nastavení PPC kampaní

Kompletní správa PPC kampaně to není jen jednorázové nastavení, ale pravidelná péče o Vaši kampaň, aby byla úspěšná. Postaráme se o Vaše fulltextové a obsahové kampaně i sociální sítě.

Copywriting

Tvorba kvalitního obsahu je základem webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohledem na Vaši cílovou skupinu. Texty připravujeme nejen pro webové stránky, ale i pro další využití.

Tvorba webů

Webové stránky a eshopy stavíme na systému WordPress. Ovládání je jednoduché, systém nabízí mnoho hotových pluginů a nejste závislí na jednom dodavateli řešení. Vhodnost pro SEO je už jen bonus.

SEOlight tvoří především lidé. Seznamte se s námi.

A co o nás říkají naši klienti?

Kontaktujte nás!
5/5 - (6 votes)